Jak długo nosić stanik pooperacyjny ?

Współczesna medycyna estetyczna daje wiele możliwości korygowania i poprawiania ludzkiego ciała. Coraz więcej pań decyduje się na chirurgiczne poprawianie piersi. Efekty tych zabiegów uzależnione są nie tylko od sposobu przeprowadzenia operacji, ale i odpowiedniego postępowania w późniejszym etapie leczenia. Zaleca się stosowanie funkcjonalnych biustonoszy pooperacyjnych w celu minimalizowania obrzęków, siniaków i blizn po zabiegu powiększania piersi.

Należy więc zastanowić się, jak radzić sobie w okresie pierwszych kilku tygodni po operacji. Biustonosz pooperacyjny jest w bezpośrednim kontakcie z ciałem i wszelkimi ranami, z tego względu należy dbać o odpowiedni dobór materiału. Bezpieczne biustonosze pooperacyjne posiadają certyfikat OEKO-TEX, który jest rekomendowany przez niezależny instytut w Hohenstein w Niemczech. Jest gwarantem tego, że wszystkie materiały użyte do produkcji odzieży kompresyjnej są bezpieczne i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji.

Staniki kompresyjne mają za zadanie zmniejszać ryzyko potencjalnego zakażenia, a także – kształtować kontury i stabilizować implanty piersi. Panie po zabiegach poprawiania piersi, które noszą biustonosze kompresyjne zdecydowanie rzadziej skarżą się na ból, nieprzyjemne zapachy i gromadzenie się wilgoci.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na przyjemne w dotyku faktury, płaskie szwy, które nie obciążają eksploatowanych części oraz systemy ułatwiające zapinanie biustonoszy kompresyjnych.
Biustonosz pooperacyjny to element bielizny pooperacyjnej który można kupić w następujących sklepach:

  1. biustanasze.pl
  2. eshop.lipoelastic.pl
  3. femeni.pl

Biustonosze dla amazonek

Biustonosze dla amazonek gwarantują każdej kobiecie, która doświadczyła mastektomii, przeszła operację oszczędzającą pierś lub rekonstrukcję piersi, wyjątkowy komfort noszenia. Odpowiednio wyprofilowane miseczki wykonane z deliaktnego materiału dobrze przylegają do piersi, podtrzymując nawet bardzo obfity biust i maskując protezę.

Jak długo nosić biustonosz pooperacyjny ?

Po operacji stanik pooperacyjny powinno się nosić 24godz / dobę - przez okres od miesiąca do 6 tygodni. Po tym okresie można wrócić do ćwiczeń i zacząć nosić zwykłe staniki. Pacjentki mówią, że najczęściej między szóstym a dziewiątym miesiącem zapominają o operacji.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności