Jak prać biustonosze?

Kula do prania biustonosza

Dlaczego najlepszym sposobem, aby wyprać biustonosz jest pranie ręczne?

Biustonosze są zarówno drogie jak i delikatne. Dlatego pranie biustonosza ręcznie, jest tak ważne. Sposób, aby uniknąć konieczności prania biustonosza - powiesić go każdego wieczora na kołku lub stojaku na powietrzu w ciągu nocy. To działa szczególnie dobrze w zimie.

Prosty sposób umycia biustonosza:
- wypełnij Twoją umywalkę wodą ciepłą i dodaj trochę żelu do ciała,
- wrzuć biustonosz do takiej wody i pozostaw go, weź prysznic,
- następnie opłukaj biustonosz dobrze, poklep go suchym ręcznikiem i powieś go na haku na ręczniku do wyschnięcia.

5 zasad prania biustonosza w pralce

Gdy coś Cię podkusi i zdecydujesz się na pranie stanika w pralce, zapamiętaj kilka wskazówek, dzięki którym będzie to proces bezpieczniejszy, niż zwykłe włożenie go z resztą ubrań do bębna.

  • Stanik wkładamy do palki razem z niewielką ilością innych rzeczy i warto pamiętać, żeby dodatkowa garderoba nie była ciężka.
  • Wybierz delikatny program prania, taki który jest najbliższy praniu ręcznemu i który nie będzie miał szybkiego wirowania.
  • Wybieramy proszek, płyn czy kapsułki dla delikatnych tkanin. Można użyć takiego środka, który jest przeznaczony na przykład do kaszmiru lub dla dzieci.
  • Staniki miękkie czy sportowe bez fiszbin włóż bezpośrednio do tak przygotowanego bębna pralki, staniki z usztywnianymi miseczkami, z fiszbinami wymagają dodatkowo zamknięcia w specjalnej siateczce. Taki zabieg zabezpieczy biustonosz, nie pozwoli mu się splątać z innymi częściami ubrań, a jeśli wybierzesz siateczkę usztywnianą – nie pozwoli ona na odkształcenie się miseczek.
  • Suszenie biustonosza nigdy nie powinno odbywać się w suszarce. Nie należy narażać go na dodatkowe "wstrząsy". Najlepiej suszyć na powietrzu, w dodatku "na płask" lub przewieszony za pasek umieszczony pomiędzy miseczkami, dzięki temu unikniesz rozciągania ramiączek.

Dobre rady na temat prania biustonosza znajdują się na forach dyskusyjnych pod adresami:

Kula do prania biustonosza

Kula do prania biustonosza zapobiega zniszczeniu oraz splątaniu pranej bielizny, okrągły kształt chroni biustonosz przed zdeformowaniem miseczek, wygięciem fiszbin oraz wypadaniem drutów. Czy Ty korzystasz z kul do prania biustonosza?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności