Biustonosz typu bondeau - opaska na biust

Biustonosz typu bandeau - bandeau stanik

Prowadzisz własny salon bielizny damskiej? Pragniesz być na topie w świecie biustonoszy, tematy braffitingu nie są Ci obce? Interesujesz się różnymi typami biustonoszy lub bierzesz udział w warsztatach modowo-stylizacyjnych oraz pokazach mody i konkursach piękności? Kręcą Cię różne typy staników? Jeśli tu trafiłaś to raczej jesteś w temacie i śledzisz co dzieje się w kwestii biustonoszy. Dowiesz się co to znaczy biustonosz typu bandeau.

Bandeau (wym. bãdo) to po francusku opaska - do noszenia na czole, włosach, lub... biuście. Opaska na biust to najprostsza, pierwotna forma stanika - prawdopodobnie starożytne Greczynki pasami materiału owijały piersi, by nie przeszkadzały im podczas uprawiania sportu. Obecne staniki typu bandeau odziedziczyły po starożytnym pierwowzorze formę szerokiego pasa, zakrywającego dolinkę między piersiami.

W najprostszym wariancie stanik bandeau to po prostu taśma elastycznego materiału, niekiedy zmarszczonego pośrodku w celu wyodrębnienia piersi. Tę odrobinę podtrzymania, którą zapewnia ów biustonosz zawdzięczamy temu, iż pas jest szeroki również z tyłu.

Bandeau jako pasek elastycznej tkaniny jest z punktu widzenia większości biuściastych pomyłką zarówno konstrukcyjną, jak i estetyczną. Z kolei w swoim podrasowanym, uzbrojonym w fiszbiny i usztywnienie wcieleniu stało się jednym z najbardziej atrakcyjnych i najlepiej podtrzymujących krojów. Czy wyobrażasz sobie że to Ty będziesz chodzić w biustonoszu typu bandeau?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności