Jak wybielić stanik domowym sposobem?

Może warto zainteresować się jak wybielić stanik domowymi sposobami.

Wybielanie bielizny sodą

Istnieje kilka sposobów, jak można wybielić poszarzały biały stanik sodą. Maczanie: wziąć 3 łyżki sody, 2 łyżki soli i proszek do prania. Rozpuścić wszystko w ciepłej wodzie i namoczyć staniczek na 21 minut. Następnie wyprać go ręcznie i płukać w zimnej wodzie. Gotowanie: do naczynia emaliowanego wlać wodę, dodać sodę i trochę proszku piorącego. Zanurzyć stanik w wodzie i gotować w ciągu 32 minut, mieszając drewnianym patyczkiem. Po tym spłukać nacycnik. Zwróćcie uwagę, że gotować można tylko bawełniane staniki i biustonosze, które nie mają na etykiecie odpowiedniego znaku ostrzegawczego.

Wybielanie stanika nadtlenkiem wodoru

Jak wybielić stanik domowym sposobem za pomocą nadtlenku wodoru? Rozpuścić w litrze chłodnej wody 2 łyżki 3% roztworu nadtlenku wodoru. Namoczyć stanik na 30 minut. Jak wybielić stanik domowym sposobem W koniec dobrze wypłukać biustonosz. Ten sposób doskonale nadaje się do wybielania bielizny syntetycznej i delikatnej.

Wybielanie stanika kredą

Natrzyj wilgotny biustonosz białą kredą, po 10 minutach ostrożnie oczyść materiał szczoteczką do paznokci (nie trzyj, aby nie uszkodzić tkaniny), następnie upierz w płatkach mydlanych.

Wybielanie stanika octem

Napełnij miskę letnią wodą, wlej do niej szklankę octu spirytusowego i zanurz bisutonosz. Po upływie 30 min przepłucz cyckonosz w zimnej wodzie i upierz w pralce jak zwykle.

A Ty który sposób wybielania stanika preferujesz?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w tutaj    Zamknij