Jak wybielić stanik domowym sposobem?

Jak wybielić biustonosz?

Biały biustonosz to podstawowy element bielizny w szafie każdej kobiety. Jednocześnie z powodu niewłaściwej konserwacji lub obsługi szybko nabiera nieprzyjemnego szarego lub żółtawego odcienia. Istnieje potrzeba wybielania stanika i można to zrobić na różne sposoby.

Wybielanie biustonosza to nie lada wyzwanie, szczególnie kiedy poszarzał. Warto zainteresować się jak wybielić stanik domowymi sposobami. Oto kilka z metod wybielania biustonoszy.

Wybielanie bielizny sodą

Istnieje kilka sposobów, jak można wybielić poszarzały biały stanik sodą. Maczanie: wziąć 3 łyżki sody, 2 łyżki soli i proszek do prania. Rozpuścić wszystko w ciepłej wodzie i namoczyć staniczek na 21 minut. Następnie wyprać go ręcznie i płukać w zimnej wodzie. Gotowanie: do naczynia emaliowanego wlać wodę, dodać sodę i trochę proszku piorącego. Zanurzyć stanik w wodzie i gotować w ciągu 32 minut, mieszając drewnianym patyczkiem. Po tym spłukać nacycnik. Zwróćcie uwagę, że gotować można tylko bawełniane staniki i biustonosze, które nie mają na etykiecie odpowiedniego znaku ostrzegawczego.

Pranie ręczne stanika

W przypadku każdego biustonosza (nie tylko jasnego) pranie ręczne jest zawsze preferowaną opcją. Jednocześnie samego biustonosza nie wciera się mocno mydłem w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, tylko moczy się w roztworze mydła na 10-15 minut. Szczególnie zanieczyszczone miejsca na lnie są wstępnie czyszczone miękką szczoteczką, a następnie moczone. Następnie biustonosz spłukuje się pod strumieniem zimnej wody, aż stanie się przezroczysta.

Wybielanie stanika nadtlenkiem wodoru

Jak wybielić stanik domowym sposobem za pomocą nadtlenku wodoru? Rozpuścić w litrze chłodnej wody 2 łyżki 3% roztworu nadtlenku wodoru. Namoczyć stanik na 30 minut. W koniec dobrze wypłukać biustonosz. Ten sposób doskonale nadaje się do wybielania bielizny syntetycznej i delikatnej.

Wybielanie stanika kredą

Natrzyj wilgotny biustonosz białą kredą, po 10 minutach ostrożnie oczyść materiał szczoteczką do paznokci (nie trzyj, aby nie uszkodzić tkaniny), następnie upierz w płatkach mydlanych.

Wybielanie stanika octem

Napełnij miskę letnią wodą, wlej do niej szklankę octu spirytusowego i zanurz bisutonosz. Po upływie 30 min przepłucz cyckonosz w zimnej wodzie i upierz w pralce jak zwykle.

Wybielanie stanika proszkiem do pieczenia

Soda i proszek do pieczenia mają działanie wybielające. Do miski z ciepłą wodą dodaj 3 łyżki sody , 2 łyżki soli, trochę proszku. Rozpuść wszystko i mocz bieliznę około pół godziny. Po tym czasie wypierz jak zwykle w pralce.

Wskazówka:
Nie powinnaś trzymać biustonosza w wybielaczu dłużej niż dwie godziny, w przeciwnym razie aktywne składniki środka wybielającego zniszczą strukturę cienkiej tkaniny i tym samym całkowicie zrujnują Twój ulubiony stanik.

A Ty który sposób wybielania stanika preferujesz?

Jeśli jesteś kobietą z wyższych sfer lub nie jesteś zadowolona z wybielonego biustonosza możesz udać się do butiku po nowy śnieżnobiały biustonosz.

To jak? Widzimy się w butiku lub u brafitterki?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności