Dzień bez stanika - 13 października

Dorastałam wierząc, że ludzie z cyckami noszą staniki tylko z powodu grawitacji i tak dalej:) Biustonosz był dla mnie wyjątkowym elementem garderoby i zdecydowanie więcej niż tylko stabilizatorem. Pamiętam, kiedy byłam małą dziewczynką, wydawał mi się prawie Świętym Graalem. Każdy, kto go nosił, oficjalnie należał do dorosłego klubu kobiecego. Całkowity nonsens, wiem, ale w tamtym czasie niczego bardziej nie pragnęłam, niż wpasować się.

Noszenie stanika oznaczało, że masz piersi, a każdy, kto miał piersi, był kobietą, a ja naprawdę chciałem nią być. I tak się złożyło, że od dnia, w którym zaczęłam mieć piersi, nosiłam stanik. Chociaż zawsze uważałam biustonosze za niewygodne. I to znaczy, kiedy wróciłem do domu, zdjąłem buty. Mimo to był to najfajniejszy element garderoby w historii.

Jeśli jesteś kobietą i to czytasz, będziesz dokładnie wiedziała, o czym mówimy, gdy mówimy, że zdejmowanie stanika po powrocie do domu to jedna z największych przyjemności życia! Jeśli natomiast jesteś mężczyzną, będziesz musiał po prostu wierzyć na słowo. Jednak Dzień bez stanika nie celebruje tego małego komfortu, do którego mogą odnieść się wszystkie kobiety. Jest znacznie większy i ważniejszy niż to.

Dzień bez stanika to walka z rakiem piersi. Wiele osób zna kogoś, kto został doświadczony rakiem piersi. To straszna choroba, która może mieć rozdzierające serce zakończenie. Dzień bez stanika zachęca kobiety na całym świecie do porzucenia stanika, aby zwiększyć świadomość na temat tej choroby. To wspaniały dzień, jeśli chodzi o wspieranie kobiet, które doświadczyły raka piersi lub obecnie przez niego przechodzą, a także podnoszenie świadomości na temat choroby, abyśmy mogli, znaleźć na nią lekarstwo.

Rak piersi jest jedną z najczęstszych postaci raka. W rzeczywistości uważa się, że jedna na osiem kobiet zostanie zdiagnozowana w ciągu swojego życia. To całkiem wysoka liczba! Chociaż istnieje duża szansa na wyzdrowienie, wiele kobiet straciło życie z powodu tej choroby.

Konieczna jest wczesna diagnoza, chociaż rak piersi występuje najczęściej u kobiet w wieku powyżej 50 lat, mogą go zachorować kobiety w każdym wieku. Ważne jest, abyśmy mieli takie dni jak Dzień bez stanika, abyśmy mogli zwiększyć świadomość na temat tego schorzenia i upewnić się, że wszyscy robimy co w naszej mocy, aby zebrać fundusze i edukację, abyśmy mogli znaleźć lekarstwo na raka piersi.

Choć geneza Narodowego Dnia Bez Stanika jest niejasna, impreza ta odbywa się co najmniej od 2011 roku, a jej przesłaniem jest podnoszenie świadomości na temat znaczenia badań przesiewowych w kierunku raka piersi, rozpoznawanie objawów raka piersi i regularne samobadanie w walce z rakiem piersi, zachęcając kobiety do zostawienia biustonoszy w domu 13 października.

Chociaż w oczach niektórych jest to kontrowersyjne wydarzenie, Narodowy Dzień Bez Stanika ma na celu zwiększenie świadomości na temat raka piersi. Narodowy Dzień Bez Stanika ma na celu uświadomienie, jak ważne jest, aby wiedzieć, jak przeprowadzać samobadanie piersi, aby móc rozpoznawać objawy raka piersi i zachęcać kobiety do regularnych badań przesiewowych w kierunku raka piersi.

Dzień bez stanika pomaga przypomnieć ludziom, że rak piersi jest chorobą potencjalnie śmiertelną, ale także wysoce wykrywalną i uleczalną. Ogólnopolski Dzień Bez Stanika polega na nauce rozpoznawania wczesnych sygnałów ostrzegawczych i zdobywaniu przewagi w walce z rakiem.

Dlatego kobieto 13 października pamiętaj, aby zostawić bieliznę w domu lub weź udział w kampanii w mediach społecznościowych, aby zwiększyć świadomość badań nad rakiem piersi.

Historia narodowego Dnia bez stanika

Początki Narodowego Dnia bez stanika sięgają dwóch dni w historii: 9 lipca 2011 roku i 19 października 2011 roku. Ten ostatni termin został wymyślony w Toronto w Kanadzie, gdzie pierwotnie został nazwany przez dr Mitchella Browna - Dzień BRA (Breast Reconstruction — Event of Learning and Sharing) był obchodzony w celu podniesienia świadomości kobiet poddawanych mastektomii i zachęcenia do samobadania. W lipcu tego samego roku osoba posługująca się pseudonimem Anastasia Donuts wymyśliła Narodowy Dzień Bez Stanika, aby zwiększyć świadomość raka piersi, a także stronę internetową, która ma pomóc promować wydarzenie. Trzy lata później te dwa dni zostały połączone i przesunięte do 13 października, aby świętować podczas Narodowego Miesiąca Świadomości Raka Piersi.

Dlatego 13 października pamiętaj, aby zostawić bieliznę w domu lub weź udział w mediach społecznościowych, aby zwiększyć świadomość badań nad rakiem piersi!!!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności