Jak wykonać masaż piersi ?

Masaż piersi to naturalna metoda powiększenia i ujędrnienia biustu

Masaż biustu jest niezwykle ważnym elementem dla każdej kobiety, aby utrzymać jędrność swoich piersi. Należy je masować półkolistmi ruchami, nie wyciągając skóry, lecz raczej przygniatając, od środka klatki, w dół, a potem w górę, od zewnątrz spod pachy do środka. Pobudzane są gruczoły i węzły chłonne pod pachą, i zagarnia w stronę cycków to, co się wydziela.

Najlepiej jeśli robi to Twój partner. Wtedy zaczynają pracować hormony, jak u młodej dziewczyny i piersi rosną, stają się nabrzmiałe i jędrne. Trzeba robić to regularnie 100-300 razy, bo niestety kiedy się przestanie wracają do swojej poprzedniej wielkości. Zakazane dla Pań, które mają podejrzenie guzów, cyst itp. !!!! To stary sposób medycyny naturalnej. Najlepiej robić go dość regularnie, dlatego poniżej przedstawiamy kilka innych sposobów masażu piersi. Polecamy masaż Shiatsu:-)

Masaż biustu przeciwwskazania

Podstawowymi przeciwwskazaniami do masażu cycków są wszelkiego rodzaju stany podwyższonej temperatury, stany zapalne stawów, ścięgien mięśni, krwiaki wewnątrzmięśniowe w początkowym okresie leczenia jak też wylewy pourazowe w stawach i mięśniach do dwóch, trzech dni po urazie, osteoporoza oraz znaczące stany zapalne. Do przeciwwskazań masażu biustu należą również choroby skóry: wypryski, pęcherze jak też choroby wewnętrzne np.: choroba wrzodowa.

Masaż próżniowo-wibracyjny

Struktura piersi odznacza się dużą delikatnością, gdyż nie posiada stabilnej struktury podtrzymującej ich kształt. W wyniku źle dobranego stanika, ciąży czy drastycznej diety, kontur może ulegać odkształceniom. Niestety również z wiekiem piersi tracą formę, a skóra jędrność.

Masaż próżniowo wibracyjny przywraca piersiom ich pierwotną elastyczność i kształt. Efektem kuracji jest długotrwały lifting skóry biustu i dekoltu. Tkanka łączna zostaje wzmocniona natomiast włókna kolagenowe aktywowane do regeneracji. Następuje pobudzenie krążenia krwi i limfy, przez co komórki są lepiej dotlenione i odżywione. Twoje piersi po masażu stają się bardziej podniesione i wypełnione.

Jak działa masaż próżniowo-wibracyjny?

Efekt odmłodzenia i ujędrnienia biustu jest natychmiastowy i długotrwały. Urządzenie wytwarza podciśnienie, które podnosi biust. W trakcie zabiegu dochodzi do pobudzenia i regeneracji włókien podporowych, odpowiedzialnych za jędrność cycków. Podczas zabiegu pobudzane są mięśnie podtrzymujące biust (piersiowy większy), zapobiegające rozchodzeniu się biustu na boki i podnoszący górną ich część.

Masaż Shiatsu biustu

Wiele kobiet chciałoby mieć większe piersi. Do ciekawych technik masażu biustu należy zaliczyć masaż Shiatsu biustu. Masaż Shiatsu ma wspomóc organizm w prawidłowym funkcjonowaniu wszystkich narządów. Został opracowany przez Japończyków, choć założenia tej techniki wywodzą się ze starożytnych chińskich masaży, m.in. Tui Na, Shiatsu stosuje się dopiero od XX wieku. Masaż Shiatsu nazywany jest również akupunkturą bez igieł lub masażem punktowym.

Masaż Shiatsu jest bezpieczny, jeśli przestrzegasz poniższych reguł:

  • masaż nie może być bolesny, nie przekraczaj granicy bólu,
  • masuj w kierunku pach, nie odwrotnie,
  • kiedy stosujesz kremy lub olejki, nie wmasowuj ich w brodawki,
  • Nie rozciągaj skóry i brodawek.

Biust możesz masować sama lub poprosić o pomoc swojego partnera. W pierwszym przypadku najlepiej robić to na siedząco, a w drugim – leżąc na plecach. Gdy sama robisz masaż, usiądź wygodnie i nanieś na piersi oliwkę lub krem. Możesz masować obie piersi jednocześnie, lub każdą z osobna – nie wpływa to na skuteczność masażu piersi.

Piersi masuj okrężnymi ruchami, kierując się z dołu w stronę mostka. Ruchy powinny być płynne, połączone z lekkim ugniataniem. Należy wykonać sto takich okrążeń na każdą pierś. Jeśli masuje Cię Twój partner, pokaż mu właściwą siłę nacisku.

Masaż męską dłonią jest skuteczniejszy. Dlaczego? Ponieważ podczas takiego zabiegu pojawia się podniecenie i startuje produkcja hormonów wpływających pozytywnie na wzrost piersi, ujędrniając je.

Jeśli masz taką potrzebę i jesteś z Warszawy lub okolic, na masaż Shiatsu możesz zapisać się w:

Olejek do masażu biustu

Olejek do masażu naturalnie zwiększa skuteczność powiększania piersi. Stosowanie olejków z odpowiednio dobranymi ziołami może zwiększyć skuteczność masażu powiększającego piersi oraz pozwala uzyskać znacznie szybsze efekty. Taki olejek możesz wykonać nawet w domu i to całkiem niedrogo.

Naturalnym wybawieniem jest kozieradka, a właściwie jej nasiona. Wydziela ona korzenny, nieco mdły zapach. Kwitnie w czerwcu i lipcu. Kozieradka posiada działanie naśladujące estrogen oraz pobudza produkcję prolaktyny. Oba te hormony odpowiedzialne są za rozwój, kształt oraz jędrność biustu. Warto wiedzieć, że kozieradka jest bardzo często stosowana w tabletkach na powiększenie piersi.

Istnieje coraz więcej badań sugerujących, że masaż piersi może przynieść wiele korzyści kobietom karmiącym piersią. Na przykład w jednym z badań grupa matek karmiących piersią otrzymała dwa 30-minutowe masaże piersi w ciągu 10 dni po porodzie. W porównaniu z grupą kontrolną, która nie otrzymała masażu, matki te odczuwały mniejszy ból piersi podczas karmienia. Nie tylko to, ich dzieci również ssały więcej przy piersi, a samo mleko zawierało mniej sodu.

W badaniu z 2004 r. naukowcy odkryli, że masaż piersi znacznie poprawił jakość mleka matki, gdy wykonywany jest w pierwszym roku po porodzie. Części mleka, które poprawiły się podczas masażu, obejmowały:

  • ciała stałe
  • lipidy
  • stężenie kazeiny
  • energia brutto

Najwięcej korzyści zaobserwowano między pierwszym dniem a 11 miesiącem po porodzie. Jedyną właściwością mleka, która nie uległa zmianie zarówno we wczesnym, jak i późnym okresie laktacji, była zawartość laktozy. Masaż może również poprawić przepływ mleka. Starsze badanie z 1994 r. sugeruje, że połączenie ssania i masażu działa zarówno na opróżnianie przewodów mlecznych, jak i na zwiększenie produkcji mleka. Masaż może również pomóc w zapobieganiu i leczeniu problemów, takich jak obrzęk, zatkane przewody mleczne lub zapalenie sutka, czyli infekcja tkanki piersi.

Samobadanie i masaż piersi to sposoby na rozpoznanie raka piersi w jego najwcześniejszych stadiach. Według jednego z badań około 25 procent kobiet wykrywa raka piersi poprzez samobadanie. Kolejne 18 procent odkrywa raka przypadkowo. Wykrywanie raka we wczesnych stadiach może poprawić twoje wyniki, więc dobrym pomysłem jest włączenie go do swojej regularnej rutyny.

Niektórzy próbują masażu piersi jako sposobu na poprawę wyglądu obwisłych piersi. Uważa się, że poprzez masaż możesz zwiększyć przepływ krwi do tkanki piersi. Inni używają określonych olejów, takich jak oliwa z oliwek, próbując poprawić jędrność i elastyczność skóry. Większość dowodów na to jest anegdotyczna. Ale w jednym z badań naukowcy odkryli, że rozstępom gravidarum – częściej określanym jako rozstępy – można zapobiegać poprzez masowanie skóry olejem.

W ramach badania kobiety w ciąży zostały poproszone o nakładanie olejku z gorzkich migdałów na swoje ciało bez masażu lub masowanie ciała przez 15 minut dziennie przy użyciu oleju migdałowego. Pod koniec badania kobiety, które razem używały olejku i masażu, miały mniej rozstępów. Sam olejek migdałowy nie przyniósł większych korzyści.

Tkanka piersi rozciąga się, aż do obszaru pod pachą. W tej części ciała znajduje się wiele węzłów chłonnych, a ich masowanie może pomóc w pobudzeniu układu limfatycznego. Twój układ limfatyczny jest odpowiedzialny za pomaganie organizmowi w wypłukiwaniu toksyn. Jeśli przeszedłeś operację węzłów chłonnych, możesz doświadczyć nagromadzenia płynów odpadowych zwanego obrzękiem limfatycznym. Możesz również usłyszeć że ten rodzaj masażu piersi, zwany jest ręcznym drenażem limfatycznym.

Według badań u ponad 1 na 5 osób z rakiem piersi rozwija się obrzęk limfatyczny. Objawy obejmują obrzęk ramienia, piersi lub klatki piersiowej. Zwykle wynika z operacji lub napromieniania. Standardowe leczenie często wiąże się z zastosowaniem kompresji w celu złagodzenia obrzęku.

W badaniu z 2004 roku zbadano połączenie bandażowania i masażu w leczeniu obrzęku limfatycznego związanego z piersiami. Naukowcy odkryli, że dodanie masażu wykazało większą poprawę niż samo bandażowanie. Nawet jeśli nie masz obrzęku limfatycznego, masaż piersi może pomóc pozbyć się toksyn uwięzionych w układzie limfatycznym.

Jeśli czujesz ból, masaż piersi może również pomóc złagodzić napięcie mięśni klatki piersiowej. Te mięśnie nazywane są twoimi mięśniami piersiowymi. Być może uczestniczysz w zajęciach, ćwiczeniach lub sportach, które obciążają te mięśnie.

Klatki piersiowe mają kształt trójkątów i spoczywają pod piersiami. Jeśli poczujesz napięcie w plecach, możesz to zrekompensować, napinając również mięśnie klatki piersiowej.

Masaż na klatkę piersiową może przynieść trwalsze odprężenie niż sam masaż pleców. W rzeczywistości, jeśli masujesz tylko plecy, Twój mózg nadal będzie wyczuwał napięcie w klatce piersiowej po zakończeniu sesji. W rezultacie mózg może wysłać napięcie z powrotem do pleców, aby zrównoważyć siły w dwóch obszarach ciała.

Masaż piersi może złagodzić szereg dolegliwości, od zatkanych przewodów mlecznych po ból mięśni. Może nawet uratować Ci życie. Generalnie bezpiecznie jest spróbować samodzielnego masażu piersi.

Jeśli jednak masz do czynienia z konkretnymi problemami medycznymi, lepszym pomysłem może być skonsultowanie się z profesjonalistą w celu regularnej opieki. A jeśli zauważysz jakiekolwiek nowe guzki lub inne zmiany w piersiach, jak najszybciej poinformuj swojego lekarza, aby wykluczyć raka.

Czy Ty byłaś kiedyś na masażu biustu? Spróbuj, może Tobie również się spodoba.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności